Food truck – zalety mobilnych lokali

Rynek gastronomiczny w Polsce nieustannie ewoluuje. Nowe restauracje zapełniają kolejne metry kwadratowe miejskiej przestrzeni przyciągając fanów dobrego jedzenia. Coraz częściej ludzie rezygnują z przygotowywania posiłków samodzielnie i decydują się na powierzenie dobra swoich żołądków w ręce mistrzów kuchni.

Wśród nich natomiast wyodrębniła się szybko zyskująca rzesze zwolenników grupa kucharzy “na kółkach”. Mowa tu o food truckach, które rozstawione w centralnych punktach miast, karmią głodnych przechodniów. Często pojawiają się też zarówno na masowych, jak i kameralnych imprezach niezmiennie zachwycając podniebienia gości.

Rosnąca popularność food trucków ma swoje uzasadnienie:

  1. Mobilność: food truck zawsze tam, gdzie Ty…

Food trucki nie są ograniczone przez lokalizację. Docierają tam, gdzie potrzebują ich klienci. Dlatego też często można spotkać je na koncertach lub festynach, gdzie serwują gorące posiłki. To niekwestionowana przewaga nad tradycyjnymi restauracjami, które nawet jeśli oferują catering, to musi on przebyć drogę z lokalu do miejsca wydarzenia. W tym czasie narażony jest na utratę walorów wizualnych i smakowych. Food trucki natomiast są samowystarczalne w każdej sytuacji: jedzenie jest przygotowywane na miejscu i ląduje na talerzu gościa kusząc apetycznym zapachem.

  1. Wyspecjalizowane menu: rarytasy i frykasy!

Food truck to nie tylko burger i frytki. Czasy menu wypełnionego fast food’owymi pozycjami już dawno minęły. Obecnie mobilne restauracje proponują swoim klientom dania z różnych stron świata. Właściciele food trucków to miłośnicy świetnego jedzenia: ludzie z pasją i pomysłem na to, co chcą zaoferować swoim gościom. Azjatyckie smaki, kolorowe sałatki, włoska pizza, wegańskie burgery – to tylko skrawki tajemnic, które kryją się we wnętrzach ciężarówek.

  1. Restauracje do zadań specjalnych!

Event na plaży, leśnej polanie, a może działce za miastem? Żaden problem! Cztery kółka mobilnej restauracji poradzą sobie w każdych warunkach.  Tam, gdzie tradycyjny catering dotrze spóźniony lub zimny, food truck odnajdzie się doskonale.

Food trucki zapoczątkowały nowy etap w rozwijającej się branży gastronomicznej. Przyciągają młodych i ciekawych nowych smaków ludzi, którzy na ich rzecz, chętnie rezygnują z klasycznych restauracji. Niekonwencjonalny wygląd mobilnych lokali przyciąga spojrzenia, a pomysłowość ich właścicieli bawi i zaskakuje. Food truck to propozycja ciekawego i smacznego posiłku, po który klienci z pewnością chętnie sięgną ponownie.

Comments

Add a comment

mood_bad
  • No comments yet.
  • chat
    Add a comment